Burun Estetiği

Burun Estetiği

Hangi durumlarda revizyon burun estetiği yapılır?

Nefes alma sıkıntısı sebebiyle burun ameliyatı olan ve bu problemi çözülmemiş kişilere, bir de estetik amaçlı burun ameliyatı olan ve hayalindeki görünüme tek seferde ulaşamayan kişilere revizyon burun ameliyatı yapılır. Cerrahlar da hastalar da ikinci bir operasyona gerek kalmasını istemezler. Ancak burnun karmaşık yapısı, burundaki deformasyonun durumu gibi çeşitli sebepler nedeniyle bazen ikinci bir operasyona gerek duyulabilir.

Revizyon burun estetiği için ne kadar beklenmeli?

Burun estetiği ameliyatı sonra burun ve yüzde ödem ve morluklar oluşacağı için yeni yapılan burnun şekli hemen anlaşılamaz. Bu etkilerin geçmesi için hastaların belirli bir süre beklemesi gerekir. Yeni burun şeklindeki olumsuzluklar için hemen karar verilmesi doğru olmayacağı ve bu etkilerin geçmesi için 6 ay – 1 yıl gibi bir süre beklemek gerekebilir.

Revizyon burun estetiğinde ne yapılır?

Operasyon genel anestezi altında yapılır. Kesi öncelikle içseldir, ancak bazı durumlarda küçük bir dış kesi de yapılabilir. Burnun kemiği ve kıkırdağı yeniden şekillendirilir ve burnun solunum fonksiyonunun korunmasına özen gösterilir. Kesiklerin kapatılması için yapılan dikişler emilir ve dikişlerin alınmasına gerek kalmaz.

Revizyon burun estetiği ameliyatı iyileşme süreci nasıldır?

Revizyon burun estetiğinin süresi ilk operasyona göre uzun olabilir. ameliyat sonrası herhangi bir komplikasyon yaşanmadığı sürece aynı gün taburcu olunabilir. Revizyon burun estetiği ameliyatı sonrası göz çevresinde morluklar ve şişlikler yaşanması beklenen bir durumdur. Ödem günden güne azalırken; morluklar birkaç gün içerisinde kaybolur.

Operasyon sonrası 10 gün içerisinde iş başı yapılabilmektedir. Revizyon ameliyatın sonuçları 6 ay içinde gözlemlenir. Bu yüzden hastalar bu süre boyunca sabırlı olmalı ve daha iyi bir  görünüm için beklemelidirler.

Sonuç olarak, revizyon burun estetiği olup olmama kararı kişiseldir. İhtiyacınızı anlayan ve güveninizi kazanan deneyimli bir plastik cerrah seçmek ise operasyonun başarılı geçmesi için olmazsa olmazdır.Burun Estetiği (Rinoplasti) Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Burun Estetiği

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatlarında hedef yalnızca burnun şekil bozukluklarını düzeltmek değildir. Bu operasyon, Aynı zamanda burun içinde nefes almaya engel olan eğriliği, burun eti büyümeleri gibi problemleri ortadan kaldırmayı da amaçlar.  Bu nedenle de günümüzde burun estetiği yaptıranların sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle burun estetiği hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Burun estetiği talebi gitgide artıyor.

Her geçen gün daha fazla kişi burun ameliyatları için plastik cerrahlara başvuruyor.

Sadece kozmetik amaçlar için kullanılmaz, sık sık gerçek sorunları düzeltir.

Birçok hasta, sapmış bir septum ya da büyük kıvrımlar yüzünden (nefes alırken havayı ısıtan ve filtreleyen burnun bir bölümünden) nefes alırken sorunlar yaşar.  Burun estetiği insanların yaralanma, travma ya da nefes alma zorluğundan acı çekmesini durdurmak veya azaltmak için gerçekten bir potansiyele sahip bir cerrahi operasyondur.

Burun estetiğinden sonra sesiniz değişmez.

Deneyimli ve iyi bir doktora giderseniz, muhtemelen sesini değiştirmez. Bazı doktorlar rinoplasti nedeniyle sesinizin değişebileceğini söyleyecektir – eğer doğru yapılırsa bu doğru değil!

Bilgisayar tarafından üretilen burunlar iyi doktorların ürettiği şey değildir.

Burun Estetiği

Plastik cerrahi alanında, bir hasta için yeni bir burnu en iyi modellemek için bilgisayar simülasyonları yapmakla alakalı pek çok konuşma mevcut, fakat Dr. Güray modellemelerin yardımcı olmasının yanında insan dokunuşunun her zaman en önemlisini olduğunu söylüyor. “Bilgisayar ile üretilen sonuçlar, cerrahınızın yeteneği yanında az değer sunuyor. Cerrahınızın iyi eğitim almış olduğundan, isteklerinizi anladığından ve rinoplasti sanatında uzman olduğundan emin olun. “Cerrahlar öncesi ve ameliyat sonrası hasta fotoğrafları yeteneklerini güvenilir bir kılavuz haline getirebilirler.

Burun estetiği operasyonu tahmin edildiği kadar pahalı değildir.

Fiyat olarak genellikle tahmin edilenden daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Rinoplasti size yeni bir ev veya bir araba parasına mal olmayacaktır.

İyileşme süresi uzun ve ağrılı değildir.

Ameliyatın kendisi sadece 1-2 saat sürer ve iyileşme sürecinin zorluğu hafif ila orta derecededir. Cerrahi, anestezi altında 1-2 saat sürer. Operasyon sonrası ilk 5 gün önden açılan giysiler giyilmesi gerekir.

Rinoplasti en çok kış aylarında talep görür.

Burun estetiği sonrası iyileşme genellikle soğuk havalarda daha kolay ve daha hızlı olur.

Bazı ilaçlardan uzak durmak gerekiyor.

Bir süre Aspirin, E vitamin ve bu gibi diğer ilaçlardan uzak durmanız gerekiyor. Bu tür ilaçlardan uzak durulması ve vücuttan temizlenmesinin iyileşmeyi hızlandırabilen bir durumdur.  Kanamaya neden olabilecek her türlü ilacın alımının tüm hastalar tarafından durdurması önem teşkil edecektir. Homeopatik otların kullanımı ise iyileşme sürecinde faydalı olabilir.

Başınız dik yatmak şişliklerin oluşmasını azaltır.

Ameliyat sonrası 2 yastıkla yatmak iyi bir fikirdir. Başınızı yüksek tutmak, gece şişmesini azaltmak için faydalı bir uygulamadır. İki yastık tekniği, bir rinoplasti işleminden sonraki ilk birkaç gün içinde iyileşme süresini azaltmanın en kolay ve etkili yollarından biridir.

Erkek ve kadınlar için farklı burun estetiği teknikleri kullanılır.

Erkek ve kadın için rinoplasti tekniği değişir. Burun estetiği burun estetiğidir diyebilirsiniz, fakat rinoplasti söz konusu olduğunda neredeyse tamamen sanattır. Bir erkeğin burnunun açısı ve eğimi bir kadınınkinden farklıdır ve birçok tecrübeli estetik cerrahı bir kadının burnu için feminenlik kriterlerine uygun açıları seçecektir.

Yorumlar

Popüler Yayınlar