Youtube İçin Video Editleme Nasıl Yapılır?

Videolarınızı Youtube üzerinden paylaşmak için birtakım önemli detayları öğrenmeniz gerekmektedir. Öncelikle videolarınızın daha yüksek çözünürlükte çekilmiş olmasına bunun içinde kaliteli bir kameranızın bulunmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Aynı zamanda çekmiş olduğunuz videoları kesmeniz ve birtakım düzenlemeler yaparak paylaşmanız, kaliteli olması için oldukca önem arz etmektedir. Bu yüzden youtube video editleme hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler, özel programlar kullanarak kaliteli videoların oluşmasını sağlayabilir. Bir nevi montaj işlemi olarak görülen edit işlemleri için piyasada hususi programlar bulunmaktadır.


video edit


Youtube Video Edit İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler?


Etkili ve izlenmenizi artıracak olan edit işlemleri için dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunmaktadır.

● Video içeriğine uygun müzikleri kullanmanız ve bu müziklerinde, izin alınarak ya da sıfırdan bestelenmiş olarak videoya koymanız çok önemlidir.

● Farklı şarkı veya bestelerden alıntılanan müzikleri koymanız durumunda, videonuzun kaldırılma ihtimali bulunmaktadır.

● Fotoğraf akışlı video içeriklerinde sesli efektlerin olmasına özen göstermeniz ve aynı zamanda da görüntü ile sesler arasında uyum olmasına yani ses kaymamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

● Çekmek dilediğiniz videolar için kameranızın kaliteli olmasına da önem arz etmektedir.

video edit


Youtube Videosu Editlemek İçin Kullanılabilecek Bazı Programlar


İnternet ortamında yapılan çeşitli işler için insanların en avantajlı yardımcılarından olan çok sayıda program bulunmaktadır. Bahsedilen bu programlar aynı zamanda youtube video editleme işlemleri içinde piyasada yer almaktadır. İlk aşama da programları kullanma sırasında güçlükler çekseniz bile, daha sonraki süreçlerde programları sorunsuz kullanmaya başlayabilirsiniz. En kaliteli ve güvenli programlar ise şu şekildedir:

● iMovie

● Sony Vegas Pro

● Final Cut Pro

● Avid Media Composer

● Adobe Premiere Pro

● Movavi Video Editor

● Shotcut

video edit


Video Edit Programları İle Neler Yapılabilir?


Videolarınızda beğenmediğiniz yerleri kesmenizi ve video içinden istediğiniz yerleri kaldırmanızı sağlayan edit programları, aynı zamanda genel hatlarıyla ücretsizdir. Videonuzda ortaya çıkan seslerinizin düzenlenmesini sağlayan programlar aynı zamanda seslerinizin ve görüntülerinizin aynı anda oynatılabilmesi işlemini de sağlamaktadır. Farklı görselleri de videonuz üzerinde bulundurmanızı sağlayan programlar ile fotoğraf veya görselleri, doğrudan dilediğiniz saniyede yapıştırabilirsiniz.

Yorumlar

Popüler Yayınlar