Erkekler İçin Düğün ve İlk Buluşma Kombinleri

Düğün İçin Kombinler


1-Siyah Asalet(Genellikle Çok Yakın Düğünlerde)


erkek düğün kobin


Risksiz ve net olan bir kombin arıyorsanız siyah ve beyazı öneririm.Farklı,değişik renklere kaçmayın,sade olmak iyidir.Gömleğin kalitesi oldukça önem arz etmektedir,gömleği elinize aldığınızda tel tel dökülen,kalitesiz gömleklerden almayın.En azından 3 adet kaliteli,dimdik,sağlam duran beyaz gömleğiniz olsun ve üstünüze tam otursun.Kravatın ince olması sizi daha spor gösterir,kalın kravat da kullanabilirsiniz yaş grubunuza göre...Kravatta da mühim noktalardan bir tanesi bağlanmasıdır tabi,boşluk bırakmayın,tam boynunuzu sarsın ve sakın gömleğin düğmesini açık bir şekilde bırakmayın.Bu sizin özensiz bir görünümede olmanıza yol açar.Kravatın pantolondan uzaklığı da oldukça mühim,çoğu zaman 2-3 parmak yukarıda olması en ideal ölçüsü oluyor,1 olur 4 olur lakin pantolondan uzun yada oldukça kısa olmasın,gülünç görünmeyin.Kemer,pantolon ve tekrar siyah parlak Oxford ayakkabılarla kombini tamamlayabilirsiniz,saat ve gözlük şeklinde aksesuarlar da kullanabilirsiniz.
2-Tonlar Buluşması(Daha Uzak Düğünler)


düğün kombin


Bu kombinde gri,beyaz ve mavi tonlarını kullanıyoruz.Renklerin hangi tonlarını kullandığınız çok büyük önem arz etmiyor,önemli olan daha fazla renk olamamasıdır.Yalnızca düğünlerde değil,nerede ne giyerseniz giyin,3 renkten fazla kombinler oluşturmamakta yarar var.Sade olması iyidir.Gömleği örnek fotoğraftaki gibi mavi de seçebilirsiniz fakat kravatla arada ton farkı bulunmasına dikkat edin.3-Kır Düğünlerinde (Arkadaş Düğünlerinde)


düğün kombin

Daha fazla aksesuar kullanmanıza imkan sağlayan,daha fazla sportif duran,oldukça şık olan bir kombin.Ceketin kollarını hafif yukarı kaldırarak sportif görünümü artırmak da mümkün.İnce kravat burada olmazsa olmazımızdır.Pantolonda beyaz en iyisi gibi görünse de riske girmek istemeyen ve klasiği bozmak istemeyenler için bej önerilir,pantolon ve ayakkabının renk tonunun farklı olmasına dikkat etmek şartıyla.İlk Buluşma İçin Kombinler


1-Akşam yemeğinde ilk buluşma


Şık bir restoranda, mum ışığında romantik bir akşam geçireceksiniz. Bu yemek, her anlamda hem sizin hem de onun için çok özel olmalı. Restoranın ambiyansına uygun bir çift olmak için elinizden geleni yapacaksınız. Klasiği tercih edenler için gri, siyah ya da koyu lacivert şık bir takım elbiseyi öneriyoruz. Amacınız kibirli görünmek değil, şık ve çekici olmak; bu nedenle görünümünüzü beyaz bir gömlekle yumuşatabilirsiniz. Kösele ayakkabı yerine, süet spor modelleri tercih edebilirsiniz.
Eğer ki takım elbisenin buluşacağınız restoran ya da ilk buluşma için ağır kaçacağını düşünüyorsanız, kanvas pantolon ve blazer ceket ile çok şık bir kombin oluşturabilirsiniz. Mavi bir gömlek ve makosen ayakkabılarla kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz. İsterseniz, giyiminize biraz resmiyet katmak için dokuma kravatları kullanabilirsiniz.

Akşam yemeğinde ilk buluşma

Akşam yemeğinde ilk buluşma

Akşam yemeğinde ilk buluşma

Akşam yemeğinde ilk buluşma2-Gündüz ilk buluşma


İlk buluşma için; şehre yakın günlük bir geziye, sevdiğiniz bir müzenin turuna ya da göl manzarasında yürüyüşe gittiğinizde şıklığınızdan ödün vermeden günlük kıyafetlerinizi tercih edecekseniz. Tüm gün rahat olmanız gereken uzun bir randevu olacağından, size iyi hissettiren kıyafetlerinizi seçebilirsiniz.
Koyu renk dar pantolon veya indigo kotlarınızla beraber günlük tişörtlerinizin üstüne örgü bir kazakla kombin yapabilirsiniz. Ayakkabı seçimindeyse, uzun yürüyüşleri göz önünde bulundurarak rahat tarzdaki deri botlarınızı tercih edebilirsiniz. Spor montunuzla yada trençkotunuzla birlikte, deri eldivenlerinizleri de alarak dış giyiminizi tamamlayabilirsiniz.

Gündüz ilk buluşma

Gündüz ilk buluşma

Gündüz ilk buluşma3-Sinemada İlk Buluşma


Bu sefer sinemada ne izleyeceğiniz konusunda değil, nasıl giyeneceğiniz konusunda tavsiyelerimiz olacak. Sinema fikri, mum ışığında romantik bir akşam yemeğine göre biraz sönük bir fikir olarak kalsa da, kıyafetlerinize özen göstermemeniz için bir sebep değil.
Sinema öncesinde veya sonrasında bir şeyler içme ihtimalinizi de hesaba katarak, günlük ama şıklığınızdan ödün vermeden giyinebilirsiniz. Gri ya da bej kanvas pantolonları, indigo kotları, bordo veya kahverengi fitilli kadife pantolonları tercih edebilirsiniz. Üst giyimde, kot ya da ekose gömlekleri, triko kazak ya da yelekle giymek ideal olabilir. Bir çift siyah ya da kahverengi bot ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Sinemada İlk Buluşma

Sinemada İlk Buluşma

Sinemada İlk Buluşma

Yorumlar

Popüler Yayınlar